אימון אישי 

אימון אישי

"לכולנו יש כישרונות מיוחדים הממתינים שייעשה בהם שימוש למען מטרה ראויה.
בכולנו טמון סוג מסוים של גאונות אישית. כולנו נמצאים כאן למען מטרה מיוחדת, למען יעד נאצל שיאפשר לנו להפגין את הפוטנציאל האנושי הנעלה ביותר שלנו, ולהעניק בה בעת ערך מוסף לחייהם של הסובבים אותנו…"
(רובין שארמה)

מהו אימון?

אם אתה אדם בריא ונורמאלי שלא הכל עובד לו בחיים, לא הכל זורם ולפעמים אפילו כואב, או שאתה פשוט רוצה יותר – האימון נועד לך! אם אתה מרגיש שאתה לא נמצא במקום המתאים לך, במקום שלך, ובכל זאת לא מוצא את המשבצת שלך – האימון נועד לך! חלקנו חיים במרתון משוגע שלא מאפשר לנו לעצור רגע ולשאול את עצמנו מי אנחנו, האם אנו עושים את מה שאנו אוהבים, האם אנו עסוקים בהגשמת ייעודנו ויעדינו או בריצוי הסביבה שלנו, מהו החלום שלנו ואיפה אנו ביחס אליו. האימון הוא הסביבה שתאפשר לך התבוננות לתוכך פנימה, אל נקודות החוזק שלך, אל עולם הערכים והאמונות שלך. האימון יסייע לך למפות אותם, לשמר את היעיל והטוב ולהיפטר ממה שכבר לא משרת אותך בדרך להגשמת חלומך. מגיע לך לחיות חיים שלמים ומופלאים, חיים ששום דבר בהם לא בורח לך מהידיים, חיים של הגשמה מתמדת, חיים של בחירה ולא חיים של הכרח! במהלך האימון נבנה את "שרירי ההצלחה" שלך – אותן יכולות חדשות להשגת תוצאות. האימון אינו שיטה טיפולית/פסיכולוגית, והמאמן אינו "החכם שיודע את התשובות". האימון מניח כהנחת עבודה שאתה, המתאמן, באופן טבעי יצירתי, בעל פוטנציאל ויש לך את התשובות לכל השאלות שלך, ואם לא, אתה תדע כיצד להשיג אותן. דרך הטכניקה של האימון, תרכוש כלים ושיטות להעצמת סגולותיך הפנימיות בהווה שבעזרתן תוכל להגשים את שאיפותיו בעתיד.

תהליך האימון

לתהליך אימון אפקטיבי נדרשים בין שלושה וחצי לחמישה חודשים (כ-15 מפגשים). התהליך כולל פגישות אימון רצופות בתדירות של אחת לשבוע. כל פגישה בת 60 דקות. מחיר שעת אימון: 400 ש"ח (המחיר כולל מע"מ). כל מתאמן זוכה לליווי במשך השבוע כולו במטרה לשמירת הקשר ומעקב התקדמות וביצוע. באימון ילדים ונוער, תתקיים פגישה מקדימה שלי עם ההורים על מנת לקבל רקע רחב על הילד, הבית, המשפחה ובית הספר ועל מנת להציב מטרות ויעדים לתהליך. במידת הצורך, נקיים פגישות נוספות, כשהנושאים רחבים ולא יכולים לקבל מענה ראוי בטלפון. כל פגישה עם ההורים היא פגישת עבודה לכל דבר ועניין. קיימת אפשרות לשיחות הכנה מיוחדות לקראת אירועים חשובים (ראיון קבלה לתיכון/ישיבה תיכונית, ראיון הדרכה בתנועת נוער, מבחן גדול וכו'). בכל מפגש תקבל "מתנות בית" בצורות שונות, שמתאימות בדיוק לך, שמטרתן להמשיך את התהליך כשאתה בבית ובכך לשמור על הרצף. במהלך הפגישות נזהה את המטרות והיעדים התואמים את שאיפותיך, ואת הגורמים המעכבים אותך מלממש אותם. לאחר שנציב את המטרות והיעדים נבנה תוכנית מפורטת להשגתם תוך שימוש בגלריית הנכסים האישיותיים שלך, ונטרול הגורמים המעכבים. תהליך האימון ילווה אותך להשגת היעדים והמטרות שלך. נוודא כל הזמן שהנך נאמן לעצמך ולרצונותיך. עם התקדמות התהליך והדינמיות שלו, נבדוק שוב ושוב אם היעדים אכן תואמים את שאיפותיך וחלומך.

למי נועד האימון?

האימון לא נועד לאנשים שאינם בריאים בנפשם. האימון נועד לאנשים כמוני וכמוך שרוצים עוד בחיים. לאנשים שלא מוכנים להסתפק במועט, ורוצים לחיות את כל מה שבהם. המשותף לכלל האנשים הבאים לאימון הוא הרצון לעשות שינוי בחיים. להגיע מא' לב' בכל נושא שהוא במכלול החיים ולעשות את זה הכי טוב שאפשר. כבר הרמב"ם כתב בספרו "מורה הנבוכים" (ג, נא), שרוב האנשים יודעים את ה"מה" אך לא את ה"איך". לפעמים אנו יודעים גם את ה"איך" אך חסרים לנו הכלים להתמיד ולהתחייב לתהליך ארוך טווח. האימון נותן את הכלים הללו.

להלן כמה דוגמאות למטרות לתהליך אימון:

הצלחה בלימודים, הצלחה חברתית, התארגנות ניהול זמן וניהול אנרגיה, להיות מסוגל להגיד "לא", לבנות סדר עדיפויות בחיים, לאיזו ישיבה או מסגרת להירשם, הכנה לחטיבת הביניים, לתיכון ולישיבה התיכונית, בניית תחושת מסוגלות – "אני יכול", אחריות, להיות יותר אסרטיבי, להיות אדם שמח ללא התניות, בניית גמישות בחיים, בניית יעדים ומטרות, במה אני יכול להיות הכי טוב, מהם הקווים המנחים אותי בחיים, גורמים מעכבים – מה בעצם מפריע לי להתקדם, התמודדות עם המציאות, הפחדים שלי ומה אני עושה איתם, אותנטיות – איך אני מביא את עצמי ועוד.