אימון הדרכת הורים
אימון והדרכת הורים

אם אתם רוצים לדעת מהו "אימון" – פשוט תפתחו את המשבצת "אימון אישי".
אני מאמין בכם, ובכל זוג הורים נורמאטיבי, שיש בכם את הרצון והיכולת להיות הורים מצוינים.
אתם, יותר מכל אחד אחר בעולם, מכירים את הילדים והבית שלכם, ויודעים מה טוב בשבילכם.
אף גורם מקצועי לא יכול ולא יוכל להחליף אתכם כהורים לילדכם, ומי שנתן לכם את משימת ההורות – הקב"ה – נתן לכם גם את הכוחות לעשות את זה הכי טוב שאפשר.
אלא מה, שלהיות הורים זה נחמד והכי בעולם, אבל לא תמיד זה סוכריה על מקל. הקשיים והתמודדויות מובנים בתהליך גידול הילדים.
זה נורמאלי לחלוטין שלא הכל הולך לכם כמו שאתם רוצים.

אימון והדרכת הורים

השאלה היא מה אתם עושים עכשיו, לאחר שהנסיבות הן כאלה. מה אתם חושבים וכיצד אתם מגיבים. האם אתם לובשים את חליפת לוחמי האש ו"מכבים שריפות" או שאתם רוצים לבנות אסטרטגיה שתנחה אתכם לטווח הארוך.
האם הקווים האדומים שלכם ברורים ומוטמעים היטב אצל כל בני הבית או שאתם מזגזגים בחוסר ביטחון הורי. האם בניתם תשתית של שיח עם הילדים או שהכל אצלכם זה "שיחת מסדרון" אחת גדולה.
המתבגר לא בדיוק מיישר קו עם רוח הבית, מהווה דוגמא לא טובה לאחיו הקטנים, ואתם כמעט מרימים ידיים.

"מור לנוער" נמצא כאן כדי לעזור לכם לצאת מהג'ונגל הזה. ביחד, ננקה את השטח מכל המטענים הרגשיים המציפים אתכם, כדי שנוכל לפתוח באמת דף חדש.
נמצא בכם את הסמכות ההורית ונחזק אותה ואת היכולת לשלב בינה ובין אווירה נינוחה ונעימה בבית. נשרטט מחדש את הקווים האדומים שלכם ונטמיע אותם לאט ובבטחה בביתכם המתחדש.
בלי לשים לב, התהליך הזה יעשה אתכם, ההורים, חברים יותר טובים. אתם תידרשו לעבודת צוות, לתמיכה, ויתור ופרגון הדדיים שיבנו בזוגיות שלכם קומה חדשה, שהשגרה השוחקת לא אפשרה לכם עד עכשיו להגיע אליה.
את כל זה תוכלו לעשות מתוככם פנימה כשהאימון מהווה את מסגרת העשייה ותומך בה.
ולפעמים, כמו כל אדם, תהיו גם אתם זקוקים גם להדרכה וייעוץ כדי שהכוחות שבכם יעבדו טוב יותר.
כמו התלמיד בבית הספר והחייל במתקן האימונים, הלומדים כלים ומיומנויות מאיש המקצוע אך בסופו של יום הם אלו שעושים את שיעורי הבית ומתרגלים לחימה בשטחי האימונים, כך אתם תעברו הדרכה וחניכה שתוציא מכם יותר כהורים וכבני זוג.

×