ייעוץ למדריכים וקומונרים בתנועות נוער

​ייעוץ למדריכים וקומונרים בתנועות נוער

שלום לכם מדריכים וקומונרים! מה העניינים?
יש משהו מיוחד בהתנדבות הענקית שלכם כמדריכים וכקומונרים. אתם יודעים, יש כל מיני התנדבויות. רובן התנדבויות של יום בשבוע למשך כמה שעות בלי שיעורי בית. בדרך כלל אתה לא צריך להכין כלום. אתה פשוט מגיע. עובד. הולך. וגם על זה באמת כל הכבוד!

ייעוץ למדריכים וקומונרים בתנועות נוער

אבל להיות מדריך/מדריכה ובטח קומונר/ית זה משהו אחר לגמרי. אין לך באמת חופש. תמיד יש לך שיעורי בית, ולא רק בקטע של להכין פעולת אמצ"ש או לצאת למסע הכנה, אלא לחשוב על הילדים האלה ואיך אפשר לקדם אותם ואת הפעילות של השבט והקבוצה בכלל. כן כן, אני יודע שיש מדריכים שלא בראש הזה ולא משקיעים במיוחד אבל עמוק בפנים כל אחד מאתנו יודע שזה הדבר הנכון. כי אם אנחנו רוצים להתקדם ולהשתפר אנחנו חייבים לבדוק, לחשוב, למדוד ובקיצור לעבוד.
הקטע הוא שלא תמיד יש לכם עם מי להתייעץ. לא לכל אחד מאתנו יש אחות שהייתה קומונרית או אח גדול שהיה מדריך. וחוץ מזה, מי יכול לתת לכם ייעוץ מקצועי של ממש שיעיף אתכם ואת השבט שלכם הרבה יותר גבוה? וגם אם את קומונרית שבאה לתת את הנשמה, אחרי הכל זו השנה הראשונה שלך בדרך כלל, ואת במקום חדש, סניף חדש ואנשים חדשים והמדריכה המחוזית צריכה לטפל בעשרות אם לא מאות קומונריות חוץ ממך. אז מה יהיה?

כמאמין דגול בתנועות הנוער החלטתי לשתף אתכם בניסיוני כמדריך, קומונר, ר"מ בישיבות תיכוניות ומאמן בני נוער. הייתי מדריך וקומונר וליוויתי כמה סניפים אז אני מכיר את העבודה. חוץ מזה, כמאמן תוכלו לקבל ייעוץ, והרבה יותר מזה, אוכל לעזור לכם למצוא את התשובות לשאלות שלכם בעצמכם. כן! זה עובד, ועובד מצוין!
זה ממש לא משנה מאיזו תנועת נוער אתם, פשוט כנסו ל"צרו קשר" בדף הבית וכתבו מה מטריד אתכם ותקבלו תגובה מהירה. בהתחייבות!

הנה כמה דברים שכבר עשיתי בסניפים –

עם קומונרים:
1. בניית תוכנית שנתית לסניף
2. בניית שגרת סניף
3. גיבוש צוות ההדרכה
4. "4 טיפוסי מדריכים" – סדנה
5. מנהיגות וסמכות בסניף – להוביל (כמעט) בלי סמכותיות
6. "אני והמדריך שבי" – סדנת הכנה לקראת כניסה להדרכה בתנועת נוער

עם מדריכים:
1. בניית תוכנית שנתית לשבט
2. איך מביאים חניכים נוספים לסניף?
3. איך מכינים פעולה?
4. איך מסתדרים עם המד"ש?
5. איך נשארים בהדרכה ולא מוותרים על הלימודים